Beylikdüzü Sosyal Medya Danışmanlığı Ajansı

Sosyal Medya Danışmanlığı

Teknolojinin gelişmesiyle insan hayatına birçok yenilik girdi. İnsanların işini kolaylaştırmak için yapılan yenilikler zamanla yerini farklı amaçlara bıraktı. Örneğin sosyal medya, başlangıçta kendinize ait bir dünya ve paylaşımlarınızı uzaklara ulaştırabileceğiniz bir mecra olarak görünürken artık çok farklı işlevlere sahip. Günümüzde sosyal medyada reklam vererek ya da kendi çabalarınızla online bir işletme haline gelmeniz mümkün. Özellikle instagram üzerinden işini yürüten ya da küçük işletmesini büyüten çok sayıda kullanıcı var. Sosyal medya bu denli önem kazanıp, çok daha profesyonel bir alan haline geldikten sonra bu işi gerçekleştirecek ve stratejik hareket edecek bir yöneticiye ihtiyaç duyuldu. Bu işi yapan kişiler ise sosyal medya danışmanı olarak adlandırıldı. Sosyal medya danışmanlığı ile ilgili genel bir tanım yapmak gerekirse; elindeki sınırlı veri ve argüman ile markanıza ya da kurumunuza sosyal medyada üst düzey sağlayan aynı zamanda algı kazandıran kişi olarak adlandırılabilir. Sosyal medya danışmanları, sosyal hesaplarınızı belli bir seviyeye getirmekle kalmaz, bulunduğu konumu korumak için de çalışmalar yapar. Sosyal medyanızı yönetmek için bireysel olarak çaba harcamanıza gerek yok. Artık bu işi yapan ajanslar mevcut.  Eğer İstanbul’da bu işi yapan bir ajans arıyorsanız, beylikdüzü sosyal medya danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanı Kimdir?

Siz işlerinizi yürütürken bir yandan sosyal medyanız da sizden içerik ve paylaşım bekliyor. Ancak siz her ikisini idare ederken zorlanmayın diye artık sosyal medya hesaplarınızı yönetecek çalışanlar var. Kimi zaman ofis ortamında bu işi yapabileceğiniz gibi bazı durumlarda da Freelancer olarak yürütebilirsiniz. Sosyal medya danışmanları eldeki materyalleri doğru şekilde kullanarak özgün çalışmalar meydana getirmekle yükümlü. Sektörel rekabetin üst düzeyde olduğu ülkemizde sosyal medyadan yapılan reklam ve paylaşımlarla kalabalıklar arasından sıyrılmanız mümkün. Size bu farklılığı yaşatacak olan da sosyal medya yönetiminizi emanet ettiğiniz danışmanınız olacak.

Sosyal Medya Danışmanlığından Nasıl Verim Alınır?

 Sosyal medya hesaplarınızı kendiniz yönetmek yerine bir sosyal medya danışmanına emanet etmek isteyebilirsiniz. Kurumunuz ya da firmanız için en isabetli sosyal medya danışmanını arıyorsanız beylikdüzü sosyal medya danışmanlığı ile görüşüp yapılan hizmetleri görebilirsiniz. Sosyal medya danışmanınızda bulunması gereken bazı özellikler ve verim alabilmeniz için ihtiyacınız olanlar gayet açık ve basit. Her şeyden önce siz, sosyal mecralarda aktif olarak yer almaya karar vermelisiniz. Daha sonra bu iş için bir bütçe planlaması yapmalı ya da piyasayı araştırmalısınız. Yeterli bütçeye sahip olduktan sonra bu işi yapacak alanında uzman bir danışman arayışına geçebilirsiniz. Bu işlemi hallettikten sonra anlaştığınız kişiye kurumunuz ya da markanızla ilgili beklentilerinizi doğru bir şekilde aktarmanız gerekiyor. Son olarak ise seçtiğiniz kişinin birikim ve tecrübelerinin yeterli düzeyde olması birlikte başarıya ulaşmanızda etkin olacağı için doğru kişiyle yola çıkın. Bu adımları takip ettiğiniz sürece hem verimli bir sosyal medya deneyimi yaşayacaksınız hem de başarılı bir reklam kampanyasına imza atmış olacaksınız. Siz de sosyal medya danışmanı ile çalışarak hedef kitlenizi ve gelirinizi artırmak istiyorsanız beylikdüzü sosyal medya danışmanlığı ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanı Ne İş Yapar?

Sosyal hesaplarınızı devredeceğiniz sosyal medya danışmanınızın hangi işleri yapacağını merak ediyorsanız görevlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kurumunuzun ya da markanızın mevcut sosyal medya hesapları yoksa ilk olarak bu hesapları oluşturur.
  • Sosyal medyada reklam ve pazarlama stratejileri oluşturarak işini planlar.
  • Kurumunuza ve markanıza uygun anket, etkinlik gibi özel kampanyalar düzenler. Bu paylaşımları yaptıktan sonra metriklerini çıkararak daha sonraki paylaşımlarda kullanmak üzere kayıt eder.
  • Sosyal medya danışmanı yaptığı analizler neticesinde ilerleyen aydaki hedeflerini optimize eder.
  • Markalar ve kurumlar kullanıcısıyla arasında yakın bağ kurmaya dikkat eder.  Sadakate önem verilen sosyal medya platformlarında sosyal medya danışmanları da bu bağı güçlendirerek daha fazla kullanıcıya ulaşmak için çalışmalar yapar.
  • Sosyal mecralarda tanıtımınızı yapmanın ilk şartı görsel ve yazılı dokümanlarla kendinizi ifade etmektir. Bu anlamda görsel tasarımlarınızı uygun şekilde hazırlayacak kişi de sosyal medya danışmanınız olacaktır.
  • Sıkı bir araştırma ve analizle ilerleyen danışmanınız sektörün eksiklerini de gözden geçirir, reklam verene bu raporu bildirir. Daha sonra ise bununla ilgili yüksek kampanyalı içerikler oluşturur.
  • Hesapta gerekli paylaşımları yapmak kadar geri dönüşleri de dikkat almak önemlidir. Sosyal medya danışmanı üyelerden gelen yorum ve beğenileri rapor haine getirip reklam verene iletir.
  • Mevcut üye sayısını koruyan danışman bir taraftan da yeni kullanıcılara ulaşmak ve hedef kitleyi büyütmek için çalışmalar yapar. Buradaki amaç bilinirliğinizi artırarak daha çok büyüme sağlamaktır.
  • Danışmanın yapmış olduğu bu çalışmalar dolaylı yoldan da olsa, markanın ya da kurumun satış ve gelir oranlarına olumlu etki yapar.

Sosyal medya danışmanlığı basit ve önemsiz bir kavram olarak yansıtılsa da ciddi bir çalışma ve dikkat gerektiren iş kollarından biridir. Bir markayı internet ortamında temsil etmenin sorumluluğu sanıldığı kadar basit bir işlem değil.

 Burada yer alan bilgiler ışığında siz de markanızı ya da kurumunuzu sosyal medya danışmanlarına emanet etmek istiyorsanız, beylikdüzü sosyal medya danışmanlığı ile yola çıkarak tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Veren Ajanslar Ne İş Yapıyor?

Sosyal medya danışmanınızı bireysel olarak bulabileceğiniz gibi ajanslar yoluyla da halledebilirsiniz. Bulunduğunuz sosyal medya hesaplarında kendinizi ön plana çıkarmak için birçok açıdan çalışma yapmanız gerekiyor. Dinamizmini koruyan sosyal medya hesapları için doğru içerik stratejisi belirlemek gerekiyor. Markanızın ya da kurumunuzun değerlerinin sosyal medyada ifade edilmesi için alanında uzman bir içerik üreticisine ihtiyaç duyabilirsiniz. Yani sosyal medya danışmanlığını ajans bünyesine verdiğiniz zaman, ayrı ayrı alanlarda birçok insan bu işlemi bütünleştirerek size sunuyor demek mümkün.  Moderasyon yöntemiyle, takipçilerinizden gelen yorumlar beklemeden anında cevaplanır. Böylece müşteri memnuniyeti kolayca sağlanmış olur. Sosyal medya takibine önem veren danışmanlar, siz o hesaplarda olmasanız dahi markanızın dillerden düşmemesi için gerekli çabayı gösterir.  Eğer markanız ya da kurumunuzla ilgili herhangi bir kriz çıkarsa, danışmanlar bunu önceden fark ederek gerekli önlemleri alır ve sizi bu kaos ortamından en az zararla kurtarır. Daha sonra da belli aralıklarla bu tarz kriz ihtimaline karşı önlemler hazırlanarak kenarda tutulur. Özellikle krize sebep olabilecek durumlar danışmanlar tarafından belirlenir ve bu kriz oluşmasın diye bazı çalışmalar yapılır. Dijital dünyada olduğu kadar sosyal medya alanında da PR önemli bir konuma sahip. SEO kavramının arama motorlarından hiç eksilmediği günümüzde, danışmanlarımız SEO’ya dikkat ederek yazılarını oluşturur. Aynı şekilde görsellerinizin de arama motorunda üst sıralarda yer alması için araştırma yapar ve bunun organik bir şekilde görünmesini sağlar. Organik yollardan üst sıralarda yer almak sosyal medya pazarlamasında büyük bir etkiye sahip olduğu için bu adıma ayrıca dikkat edilir. Sayfada içerik akışı oluşturmak iyi bir sayfanız olduğu anlamına gelmiyor. Eğer kontrolsüz bir şekilde bu işlemleri yaparsanız, sosyal medyanızın intiharına sebep olabilirsiniz.  İstanbul civarında tüm bu çalışmaları tek bir çatı altında nasıl toplayacağınızı merak ediyorsanız beylikdüzü sosyal medya danışmanlığı ile görüşmek için en kısa zamanda bir randevu ayarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir