Web Sitenizin Anahtar Kelimesi

istanbul seo hizmet beylikdüzü seo ajansı

Web Sitenizin Anahtar Kelimesini Bulun

Başarılı bir web site için önemli noktalardan biri doğru kelime seçimidir. Hali hazırda bulunan ya da yeni açacağınız web siteniz için hedef bir kelime belirlemeli ya da sitenizi, hedef kelimenize uygun hale getirmeniz size büyük artılar sağlayacaktır.

Hedef kelimenizi seçerken sitenizin amacı, teması ve hizmet şekline uygunluğunu ölçerken, rekabet oranını da göz önünde bulundurmalısınız.

Peki nedir bu rekabet oranı?

Şöyle anlatalım; haber siteniz için aklınıza ilk gelecek kelime muhtemelen ‘haber’ olacaktır. Nitekim anahtar kelimesini ‘haber’ yapan web siteler Google’da adeta bir okyanustur. Sizin bulmanız gereken ise ufak bir deniz olmalıdır. Daha spesifik bir kelime seçmek için Google’dan yardım alabilirsiniz.

Seçtiğiniz anahtar kelimeyi Google arama motorunda aratarak kelimenin aylık ortalama olarak ne kadar arandığını (Yaklaşık Ortalama Arama Hacmi), kelimenin geçtiğimiz ay ne kadar aratıldığını (Yerel Arama Hacmi) ve kelimenin arama sonuçlarında görülmek isteyen reklam verenlerin ortalama sayısını (Reklam Veren Rekabeti) bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir